utorok 3. marca 2015

Greatskirtjeansjacket

Byt povysávaný, tuniakový kiš, najlepší na svete (fakt, že fakt, rýchly a chutný, robím ho aspoň dvakrát do mesiaca, resp. začnem, inšpirujte sa TU, perfektná večera) sa mi dopeká, desať príkladov na logistiku odovzdávam až o týždeň, brokolica, syr, chlieb v akcii kúpená (rovnako ako tento božský šál, vesmír ma vyslyšal a vedel, ako veľmi ho chcem a zlacnel mi ho tak, že tie krúpy, čo padajú za oknom mi v aktuálnom stave pripadajú ako cingotajúce kvapky šťastia /áno, som triezva/), do práce odchádzam až ráno o pol 7, čo z toho vyplýva? Kto odpovedal, že je najvyšší čas napísať príspevok evidentne tancuje na rovnakej vlnovej dĺžke ako ja.

Vždy keď píšem nový príspevok, búcham si hlavu a hanbím sa medzi časovými medzerami, ktoré mi medzi jednotlivými príspevkami vznikajú. Však viete ako to je - Baša mieni, vesmír mení. Od môjho posledného príspevku sa čo to stalo - malo som semestrálnu skúšku ešte z praxe (ktorá bola v lete a to viete, my staršie ročníky už to s pamäťou nemáme také jednoduché, takže si tento úkon vyžadoval istú prípravu), okrem toho som začala opäť chodiť do školy (aj keď nie na dlho, keďže v júni končím a v podstate od apríla mám voľno a čas aby som napísala koncoročnú prácu) a v dni keď nemám školu, chodím pracovať (čo je krok, na ktorý som najviac hrdá, možno ste videli TU a ak nie - moja firma, kde som v lete praxovala, ma s otvorenou náručou privítala naspäť v severnej Európe a tak tam vo voľné dni cestujem a zarezávam, pomáham s individuálnymi objednávkami, objednávkami pre obchody, balím, vybalujem, vybavujem reklamácie a tak, čo príde, keď treba, dám variť aj vodu na kávu, ale ako človiečik nehovoriaci po dánsky sa teším z každej prácu pripomínajúcej činnosti), popritom čakám, kým si ma zavolajú na rozhovor zo školy, kde budem pokračovat v dánštine (aby vedeli do ktorej triedy ma zaradiť a ja sa nemusela usmievať ako nemtudo na zdvorilostné otázky slušne vychovanej predavačky). Popritom všetkom sa mi pošťastilo asi každý druhý víkend vypomáhať v reštauráciách v jednom miestnom veľtrhovom centre, ktoré tu máme - nie je to nič, čo by som si dala do životopisu, ale to aby ste vedeli, že keď si vymyslíte odísť do zahraničia, že tam na vás nikto na prdel nespadne a všetky kašlú na to, že máte magisterský titul a rozumiete 3 cudzím jazykom (aj štyrom ak rátam aj češtinu). Takže ak sa koná veľtrh či akcia, Baša sa hlási o stodvesto aby mohla pozerať na to, ako párik asi 50ročných dánskych manželov, ktorí bez mihnutia oka zaplatia za dve pivá cca 15 eur, rovnako bez mihnutia oka strčí do kabelky dve pivové fľaše aj (moja obľúbená časť) s dvoma pivovými pohármi… :D (ale čo sa ja sťažujem, aspoň som po nich nemusela nič upratovať :D
Medzitým som absolvovala jeden seminár, kúpila si permanentku do posilovne, na narodeniny som si kúpila mlynček (som romantička), okrem toho zbieram body na hrniec, číham na kozí syr v akcii, čítam skvelú dánsku detektívku, málo spím, veľa cestujem (nič napínavé, akurát bývam v inom meste ako mám školu a v úplne inom meste mám prácu), občas varím, volám na daňový úrad, kde čakám na linke 26 minút a 11 sekúnd (to vám neodpustím, tety telefonistky), sledujem padajúce snehové vločky, vybalujem sa (už mesiac permanentne a keď si myslím, že som hotová, objaví sa nová krabica…) a tak si pomaly žijem. Občas nestíham (ako tomu bude v najbližších dňoch, kde ma čakajú dva pracovné dni do 6tej a dva pracovné dni do 8mej večera), ale nesťažujem si, lebo sa mi to tak nejak páči :) A vždy sa sem rada vrátim aby som vám povedala, čo mám zase nové ;)

Dnes mám zasnežené fotky (ešte postaršie, ale aktuálne, lebo tu v Dánsku padá ako najaté!) vo fantastickej sukni a kabelke, ktorú nedám z ruky!
Krásny deň ešte a želám vám, nech sa máte všetci skvele! 

PS. a aby som nezabudla, dostala som oneskorený darček k narodeninám - niekto ma nominoval na blog roka ! Moja fashion kategória je síce dosť drastická a konkurencia veľká, ale ak by niekto chcel potešiť Bašku hlasom, má u mňa vzdušné objatie a pusu a dobrý karmický skutok zároveň! :D 


NÁJDETE MA TU

skirt F&F | shirt, scarf, bag H&M | sweater  + shoes from mama | necklace Primark | coat Mango

FOTO: LUCKA (TU)

6 komentárov:

 1. hrozne milujem tie tvoje články, je po tebe radosť čítať ;)

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ty si zlatíčko ďakujem krásne, radosť čítať takéto komentáre :) :-*

   Odstrániť
 2. Krásny článok a úžasný outfit! Tie tyrkisové rukavice sú proste dokonalé :)
  Krásny víkend!
  GlitterCircus

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem za pekné slová :) tie rukavičky zbožňujem, vynášam ich už neviemkoľkatú zimu :))
   Krásny víkend aj tebe!

   Odstrániť
 3. Ako dobre mi padol tento článok. Hneď mi je veselšie, a tak sa idem s tým úsmevom na tvári poprechádzať v tom krásnom počasí kdesi do prírody.
  Sukňa je dokonalá!!!

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý komentár ♡ (len z tých negatívnych som smutná :D