sobota 14. júla 2012

DIY notebook tutorial alebo zápisníček ako zo škatuľky

Keď vonku prší, keď máte teplotu ako prelomený teplotný rekord (ten letný, radšej) alebo keď kašlete na celý svet, prípadne keď sa u vás toto všetko spojí, potom nastala vhodná chvíľa na malé DIY.
Ja ako človek, ktorého večne niečo napadne, milujem zápisníčky všetkých tvarov, chutí aj vôní. A zápisníčkov, notýskov alebo zošítkov nikdy nie je dosť. Ja som sa inšpirovala týmto báječným jednoduchým návodom, ktorý hravo zvládne aj študent po víkende alebo bežný občan dva dni pred výplatou (=lacné a dostupné).

Všetko, čo na tento zápisníček potrebujete, totiž veľmi pravdepodobne máte doma:
 • kartón z akejkoľvek krabice (ja som zužitkovala asi desaťročnú krabicu od gorálkov, ktorú už asi desať rokov vyhadzujem)
 • papiere (akékoľvek, ja som pozbierala biele z tlačiarne, ktoré mi hnijú pod prachom, keďže tlačiareň je dlhodobo vážne chorá, štvorčekové, ktoré som nestihla zapísať počas vysokoškolského štúdia, aj nejaké farebné, lebo u mňa sa také veci vždy nájdu)
 • gombík
 • hrubšia niť / bavlnka + ihla
 • nožnice
 • lepidlo
 • pravítko
 • farebný papier na obal (a ak ste kráľovné gýču ako ja, tak ešte plus akékoľvek nálepky, vyrezávatká, ceruzky...)

Postup:
 1. Z kartóna si vystrihnite veľkosť zošítka, aká vám bude vyhovovať, ja som stavila na menší a skladný kúsok.
 2. Preložte bezfarebným kartónom von. 
 3. S pomocou bavlnky / nite prišite na prednú stranu gombík, nezabudnite si dostatočne dlhý kúsok nechať - týmto zápisníček obmotáte a zavriete (u mňa ostalo asi 45 cm).
 4. Aby bol zápisníček pekný aj zvnútra, prelepte ho bielym papierom.
 5. Pripravte si dostatočné množstvo papierov na váš obsah a poprekladajte ich do správnej veľkosti. Ja som to trochu prehnala a je taký tučnejší, ale zase bavlnka to zachráni keď sa zaviaže. :D
 6. Všetko pekne nachystané, môžte svoje vnútro prišiť ku kartónovému obalu.
 7. Nakoniec stred zvonku oblepte dákym fešáckym papierom (najmä aby nebolo vidno zošívance).

Tadá! Ak máte rady pekné, milé a jednoduché veci, zoznámte sa so svojim zápisníčkom !


Ale ak ste správna gýčová kvetinka (ako ja), jemný a jednoduchý vzhľad vám asi nebude stačiť :D Takže takto vyzerá môj konečný gýčový krásavec.Prajem pekné zápisníčky ! :)

3 komentáre:

Ďakujem za každý komentár ♡ (len z tých negatívnych som smutná :D